Pamukkale Turizm
Ana Sayfa Sağlık 31 Mayıs 2022 278 Görüntüleme

“Dünya Tütünsüz Günü” Denetimi Tüm Yurtta Eş Zamanlı Başladı

Bağımlılıkla Mücadele Seferberlik Yılı Kapsamında Ülke Çapında Denetim Yapılıyor

Bağımlılıkla Mücadele yüksek kurulunca 2022 yılının “Bağımlılıkla Mücadele Seferberlik Yılı ” ilan edilmesi üzerine “31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü’nde ülke genelinde tüm ilçelerde üst düzey yöneticiler ile görsel ve yazılı medya mensuplarının katıldığı farkındalık denetimi yapılıyor.

 

Marmaris Adım Adım Denetleniyor!

Bu kapsam da Marmaris’te de 31 Mayıs Dünya Tütünsüz günü kapsamında Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket AKSOY başkanlığında, Marmaris ilçe müdürleri, tütün denetim ekipleri ve basın mensuplarının katılımıyla işletmelerde denetim gerçekleştirmeye başladı. Farkındalık denetiminde kaymakam Aksoy Marmaris’i adım adım dolaşarak işletmecilere tek tek konu hakkında duyarlı olmaları konusunda uyardı.

 

Denetleme Bu Gece Tüm Mekanlar Kapanana Kadar Devam Edecek

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan "Görev Bende Kampanyası" kapsamında tüm ilçelerde Kaymakamlık, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Kamu Kurumlarından yöneticiler ile birlikte 31 Mayıs 2022 günü saat 20.00 de başlayan denetim gece boyunca devam edecek. Marmaris İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü personelinden oluşan Tütün Denetim ekiplerinin özveri ve titizlikle, 7 gün  24 saat esasına göre ilçede tütün denetimlerine devam edeceği, 184 ihbar hattından ve Yeşil Dedektör uygulamasından gelen ihbarların anında değerlendirileceği belirtildi.

 

Esnaf Konuya Duyarlılıkla Yaklaştı

Kapalı alanlarda tütün kullanılmaması, tütün dumanından pasif etkilenmenin önlenmesi konularında Marmaris’teki işletmelerde denetim ve bilgilendirme çalışmalarının en üst düzeyde gerçekleştirildiği gözlemlenirken esnafının konuya duyarlılığının her geçen gün arttığı gözlemlenmekte. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Pamukkale Turizm
Tema Tasarım | Osgaka.com