Canon ve Nikon'dan Amatörlere Profesyonel Çözüm

05-08-2014 09:03 1724
Fotoğraf dünyasının devleri Canon ve Nikon bu kez orta segmentte kozlarını paylaşıyor. Amatörlere profesyonel deneyim yaşatmayı amaçlayan cihazlar, kullanım kolaylığıyla dikkat çekiyor.
Canon ve Nikon'dan Amatörlere Profesyonel Çözüm

Ama­tör­le­re en iyi çe­ki­mi yap­tır­ma­yı he­def­le­yen Ca­non ve Ni­kon, bu ama­ca yö­ne­lik ta­sar­la­dı­ğı EOS 1100D ve D3200 pro­fes­yo­nel ma­ki­ne­le­rin­de özel kam­pan­ya­lar yap­ma­ya baş­la­dı. Her tür­lü ob­je­yi üs­tün ob­jek­tif­le­riy­le ku­sur­suz çek­me­yi va­de­den bu ci­haz­lar, ko­lay kul­la­nım özel­lik­le­riy­le fo­toğ­raf çek­me­yi de öğ­ren­me­ye yar­dım­cı olu­yor.

İkisine de flaş takılabiliyor

Otomatik odaklama motoruyla gelen Canon EOS 1100, Nikon D3200’e göre daha güçlü bataryaya sahip. Canon ayrıca Nikon’a göre çok daha büyük tekil piksel boyutuyla öne çıkıyor. Öte yandan Nikon D3200’ün de Canon EOS 1100’e karşı ciddi üstünleri bulunuyor.

Örneğin megapiksel yoğunluğunda Nikon, daha yüksek çözünürlüklü kameraya sahip. D3200’de peş peşe çekim hızı daha yüksek. Cihazda ayrıca harici mikrofon girişi de var. İki cihaza da harici flaş takılabiliyor.

Makul fiyat arayana

Pro­fes­yo­nel kul­la­nı­cı­lar için de cid­di çö­züm­ler su­nan ci­haz­lar 1399 li­ra­dan sa­tı­şa su­nu­lu­yor. Özel­lik­le “İ­yi ma­ki­ne­ler­le çe­kim yap­mak is­ti­yo­rum an­cak bir ci­ha­za çok yük­sek pa­ra­lar öde­ye­me­m” di­yen ama­tör kul­la­nı­cı­lar için iki özel al­ter­na­ti­fi siz­ler için kar­şı­laş­tır­dık.

Kaynak: MURAT GÜLDEREN - BUGÜN GAZETESİ

HABER YORUMLARI

  1. user
    Aras 05-08-2014 09:06

    Böyle kampanyalar ile destek olmaları çok güzel bir adım. Fotoğrafçılığa hevesi olanlar için son derece güzel bir kampanya.

HABERE YORUM YAZIN

* işaretli alanlanların doldurulması zorunludur.

BENZER YAŞAM HABERLERİ

ANKETE KATILIN

Web Sitemize Nasıl Ulaştınız?

Mr and Mrs - Moda ve Magazin Gündemi

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© 2016 Mr and Mrs - Moda ve Magazin Gündemi | Tüm Hakları Saklıdır.